Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy odpowiada za regulację poziomu nawilżenia i elastyczności skóry. Jego naturalna ilość staje się z wiekiem coraz mniejsza dlatego wskazane jest uzupełnianie jego niedoborów. Kwas hialuronowy usieciowany używany jest do wypełniania zmarszczek i bruzd oraz modelowania ust i twarzy.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest naturalnym regulatorem jędrności skóry. Wraz z upływem lat jego ilość maleje, co powoduje wysuszanie skóry i tworzenie się zmarszczek. Aby usunąć przyczynę powstawania zmarszczek, w Studio Iwet mogą Państwo uzupełnić niedobowy kwasu hialuronowego. Zabieg taki spowoduje, że skóra na nowo będzie jędrna i elastyczna. Oferujemy usuwanie zmarszczek pod oczami, między brwiami (lwia zmarszczka), na czole, wokół ust oraz kurzej łapki, jak również modelowanie ust.

Zabieg usuwania zmarszczek

Przed podaniem kwasu hialuronowego stosujemy miejscowo specjalny krem znieczulający. Podanie preparatu zawierającego usieciowany kwas hialuronowy następuje poprzez delikatne iniekcje bardzo cienkimi igłami. Czas trwania zabiegu wynosi około 1,5 godziny.

Działanie kwasu hialuronowego

Preparaty na bazie kwasu hialuronowego powodują związanie wody. Zjawisko to powoduje zwiększenie objętości okolicy bruzdy lub zmarszczki, doprowadzając do jej zaniku. Efekt ten wykorzystuje się również podczas modelowania ust. Rezultaty działania są natychmiastowe i po zabiegu można kontynuować codzienne czynności. Trwałość zabiegu wynosi od 6 do 12 miesięcy. Po tym okresie zabieg należy powtórzyć.

Przeciwwskazania

  • ciąża
  • laktacja
  • choroby autoimmunologiczne
  • opryszczka
  • trądzik
  • nowotwory