Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy nakładany jest na naturalną płytkę w postaci cienkiej warstwy. Sekret trwałości tej metody polega na połączeniu lakieru z żelem, który następnie jest utwardzany w lampie UV. Podczas gdy zwykły lakier odpryskuje nawet po kilku godzinach, manicure hybrydowy trzyma się dobrze przez 2 – 3 tygodnie, zachowując świeży wygląd i intensywne kolory.

Dla kogo manicure hybrydowy

Omawiany rodzaj zdobienia dedykowany jest dla kobiet, które preferują delikatniejszy wygląd swoich paznokci. Z uwagi na niewielką grubość warstwy, hybryda nie wzmacnia paznokci w takim stopniu jak metoda żelowania. Dlatego zważywszy na fizyczne ograniczenia wytrzymałości płytki naturalnej, przeznaczona jest zwykle do paznokci o umiarkowanej długości. Z uwagi na cienką warstwę, najlepsze rezultaty osiągamy wtedy, gdy naturalna płytka paznokcia jest zdrowa i posiada ładny kształt. W przypadku gdy paznokcie nie mają regularnej formy, bardziej zaleca się żelowanie, ponieważ grubsza warstwa żelowa lepiej niweluje nierówności.

Trwałość kolorów

Największą zaletą manicure hybrydowego jest to, że „udaje” on wizualnie zwykły lakier zachowując przez długi czas swoje kolory i świeżość. Nie musisz się więc martwić o częste malowanie paznokci, gdyż jak niemal wszystkie profesjonalne usługi kosmetyczne, również hybryda jest stworzona po to, abyś wyglądała pięknie, tracąc przy tym jak najmniej czasu. Podobnie jak w przypadku żelowania, które osłania naturalną płytkę przed czynnikami zewnętrznymi, także w manicure hybrydowym, żel obecny jako składnik chroni nie tylko płytkę, ale również barwę lakieru z którym jest wymieszany.

Manicure hybrydowy – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, a wśród znajomych czy w internecie wręcz roi się od sprzecznych opinii na temat manicure hybrydowego. Spotkać możemy takie samo grono zwolenniczek jak i przeciwniczek hybrydy. Warto zatem zadać sobie cztery ważne pytania:

  • Czy moje paznokcie są naturalnie mocne?
  • Czy moje paznokcie posiadają ładny kształt?
  • Czy moje paznokcie nie są zbyt długie?
  • Czy moja manikiurzystka używa najlepszych preparatów na rynku?

Jeśli na cztery wyżej postawione pytania odpowiedziałaś TAK, zdecydowanie polecam tą metodę. Jeśli natomiast Twoje paznokcie są lub mają być dłuższe, wówczas lepiej zdecydować się na żelowanie, ponieważ wizualnie jeśli paznokieć jest dłuższy, wtedy dla zachowania proporcji lepiej jeśli ma również nieco większą grubość. Trzeba po prostu pamiętać o zachowaniu właściwych proporcji wizualnych.

Każda kobieta jest inna

Poza rozważaniami o stanie zdrowia Twojej płytki paznokcia, pamiętaj, że każda kobieta posiada inne paznokcie i dłonie. Dlatego opinie na temat hybrydy będą zawsze podzielone. Nawet jeśli płytka ze swej natury jest mocna, to nie do każdych dłoni pasują takie delikatne zdobienia. Piękno kobiety uwydatnia się w odpowiedniej kompozycji kształtów i kolorów, dlatego zawsze musisz zastanowić się, czy akurat ten typ manicure będzie pasował do Twojego wizerunku.

Jeśli na co dzień preferujesz malowanie paznokci i uważasz, że takie zdobienie pasuje do Ciebie bardziej niż nieco grubsze paznokcie żelowe, wybierz manicure hybrydowy. Podczas wizyty w Studio Iwet, zawsze mogę Tobie coś doradzić, ponieważ niezależnie od trendów i mody, paznokcie należy przede wszystkim dopasować do wyglądu.