Pedicure

Pedicure

Pedicure kosmetyczny w Studio Iwet obejmuje stylizację paznokci i pielęgnację stóp. W naszym salonie posiadamy dwa specjalne pomieszczenia do tego celu. Podczas zabiegu zapewniamy miłą atmosferę i fachową obsługę naszych klientów.

Usuwanie zrogowaciałego naskórka

Bardzo ważne dla zdrowia naszych stóp jest usunięcie zrogowaceń. Nasze stopy przez dużą część życia są zamknięte w skarpetach i butach, gdzie często tworzą się odciski. Dodatkowo barwniki obecne w materiale skarpet też często nie są obojętne dla zdrowia skóry na stopach i dochodzi wówczas do przesuszenia. Stopy takie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ obecność zrogowaceń może następnie doprowadzić do powstawania głębokich i trudno gojących się pęknięć. Zrogowacenia usuwane są pumeksem, pilnikiem lub specjalistyczną frezarką kosmetyczną.

Stylizacja paznokci u stóp

Zabieg pedicure obejmuje również mechaniczne wyrównanie paznokci u stóp. Stare warstwy lakierów, czy żeli są usuwane, a okolice paznokci nacierane specjalnymi olejkami lub kremami. Paznokcie są odpowiednio przygotowane w taki sposób, tak aby nie zniszczyć naturalnej płytki. Po usunięciu starszych warstw i zmatowieniu powierzchni przystępujemy do nakładania hybrydy lub żelu na naturalną płytkę. Na końcu tego etapu przystępujemy do stylizacji.

Peeling i wmasowywanie olejków

Gdy stopy naszej klientki są już nieco lżejsze o zbędne zrogowacenia, a paznokcie mają piękny wygląd, przystępujemy do masażu stóp z użyciem specjalistycznego kremu do peelingu stóp. Krem taki zapewnia dogłębne oczyszczenie stóp dzięki obecności twardych i drobniutkich ziarenek. Dodatkowo posiada od właściwości nawilżające, odżywcze i regenerujące. Pod koniec zabiegu wykonujemy wmasowywanie specjalnego olejku pielęgnacyjnego.