Przedłużanie paznokci na szablonie

Paznokcie przedłużane na szablonie

Przedłużanie paznokci na szablonie adresowane jest dla Pań, które pragną mieć długie paznokcie, ale w dniu zabiegu z różnych względów ich naturalna płytka jest zbyt krótka. Zabieg ten polega na jednoczesnym żelowaniu naturalnej płytki oraz przyłożonego do paznokcia specjalnego szablonu. Przedłużanie paznokci na szablonie to rozwiązanie m.in. dla Pań obgryzających paznokcie, również jako alternatywa dla tipsów.

Szablon czy tipsy

Cechą wspólną paznokci przedłużanych na szablonie i tipsów jest ich długość. W przeciwieństwie do manicure hybrydowego czy żelowania naturalnej płytki, omawiane metody dotyczą tworzenia długich paznokci. Zastanawiając się nad właściwym wyborem przed komputerem nic nam nie da. Najszybciej i najlepiej jest, gdy nasze pazurki zobaczy doświadczona manikiurzystka i poradzi jaką metodę wybrać.

Zarówno szablony jak i tipsy mają swoje ograniczenia i żadna z tych metod nie pokrywa wszystkich kształtów paznokci. Na forach internetowych wręcz roi się od tysięcy postów na temat trwałości każdej z metod, obie są zarówno chwalone jak również ostro krytykowane. Prawda jest jednak taka, że jeśli metoda jest właściwie dobrana i dobrze wykonana, trwałe są oba rodzaje przedłużonych paznokci.

Jakie paznokcie warto przedłużać na szablonie

W Studio Iwet staramy się oczywiście nie dopuścić do sytuacji, żeby klientka wybrała sobie gorszą metodę dla swojego kształtu paznokci, jednak ostatecznie to ona decyduje o wyborze metody. Ważne jednak, żeby miała prawdziwą wiedzę o tym jaka metoda przedłużania paznokci będzie dla niej optymalna – a to zawsze zależy od kształtu pazurków.

Na szablonie warto więc przedłużać paznokcie normalne, obgryzione, płaskie, haczykowate i tzw. wachlarze. Jedynie tzw. skocznie, które mają kształt płytki podgiętej do góry sprawiają kłopot dla zastosowania szablonu i lepiej do tego typu paznokci zastosować tipsy, które mogą skorygować krzywiznę.

Cechy paznokci przedłużanych na szablonie

Paznokcie przedłużane na szablonie są bardziej uniwersalne od tipsów, ponieważ masa żelowa potrafi dopasować się do wielu nierówności do których może nie pasować tips. Tipsy są bowiem produkowane jako gotowe prefabrykaty i albo przylegają albo nie. Oczywiście grubsza warstwa substancji wiążącej może zniwelować powierzchnie nieciągłości, to jednak żel ma pod tym względem większą możliwość dopasowania. Paznokcie przedłużane na szablonie są bardzo mocne, jednak zwykle nie osiągają takich imponujących długości jak tipsy. W opinii niektórych kobiet, paznokcie takie wyglądają bardziej naturalnie.