Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 to precyzyjny zabieg polegający na przyklejeniu do każdej naturalnej rzęsy po jednej rzęsie jedwabnej. Dla naszych klientek indywidualnie dobieramy długość oraz średnicę rzęs. Jeśli jesteś kobietą, która lubi trwałe efekty i brak problemów z makijażem, ta metoda jest właśnie dla Ciebie.

Zabieg przedłużania rzęs

Zabieg przedłużania rzęs jest zabiegiem podczas którego klientka znajduje się w pozycji leżącej. W Studio Iwet posiadamy dwa kameralne i przyjemne pomieszczenia do tego celu. W czasie zabiegu klientka powinna być rozluźniona, natomiast kosmetyczka nakłada w tym czasie na każdą naturalną rzęsę jedną jedwabną.

Rodzaje rzęs jedwabnych

Dla każdej kobiety dobieramy właściwą średnicę i długość rzęs. O ile długość jest w pewnym sensie kwestią gustu klientki, o tyle ich średnica w celu uzyskania lepszej trwałości powinna być zbliżona do rzęs naturalnych. Rzęsy jedwabne różnią się między sobą długością i średnicą oraz kształtem. Ich długość wynosi zwykle od kilku do kilkunastu milimetrów, natomiast grubości od 0,15 do 0,25 mm. Rzęsy różnią się też kształtem podkręcenia.

Trwałość jedwabnych rzęs

Trwałość przedłużonych rzęs metodą 1:1 jest ograniczona do cyklu życiowego rzęsy, który trwa od 60 do 90 dni. W związku z tym, że organizm człowieka nie wymienia wszystkich naturalnych rzęs w jednej chwili, zatem zalecane jest uzupełnienie rzęs jedwabnych po upływie 3 – 4 tygodni. Jedwabne rzęsy są odporne na działanie wody, jednak należy uważać ze stosowaniem płynów do demakijażu, jak również mleczek lub toników, gdyż substancje tam zawarte mogą rozpuszczać klej, skracając czas użytkowania.