Tipsy żelowe

Tipsy żelowe

Tipsy żelowe podobnie jak przedłużanie na szablonie zapewnia szybkie przedłużenie Twoich paznokci. Gotowy tips jest przyklejany do płytki naturalnej. Tipsy żelowe po ukończeniu stylizacji, pod względem wizualnym mogą być nie do odróżnienia od paznokci przedłużonych na szablonie pod warunkiem ich wcześniejszego wymodelowania.

Dlaczego tipsy żelowe

Tipsy żelowe składają się z tego podobnego materiału jak żel nakładany na płytkę naturalną i przedłużania na szablonie. Jedyną różnicą jest fakt, że w przypadku tipsów ich utwardzanie pod lampą UV miało miejsce w fabryce tipsów. Poza dużym wyborem kształtów i kolorów takich tipsów, doświadczona manikiurzystka potrafi dodatkowo wymodelować kształt przyszłego paznokcia, szlifując i polerując powierzchnię tipsa. Największą zaletą tipsów jest możliwość wykonania naprawdę długich paznokci. Oczywiście jest wiele kobiet w tym celebrytek, które odeszły od tipsów na rzecz hybrydy czy żelowania, jednak mimo zmieniających się trendów wciąż są kobiety które chciałyby zaszaleć z długością swoich paznokci.

Rodzaje tipsów żelowych

Modelowanie frezarką kosmetyczną standardowych tipsów żelowych daje szerokie możliwości dla końcowego efektu. Jednak jeśli klientka dokładnie przedstawi swoje wymagania, można dobrać tipsy w taki sposób, aby tego szlifowania utwardzonego żelu było jak najmniej. Do najpopularniejszych wzorów należą obecnie tipsy klasyczne, french, tunel, kieszonka, torebka i sztylet. Dostępne są zarówno tipsy przezroczyste jak i jednobarwne. Tipsy żelowe można następnie dowolnie malować i dodawać zdobienia jakich dusza zapragnie.

Długość tipsów

Długość tipsów dostępnych obecnie na rynku jest tak wielka, że popularne zdanie o tym, że tipsy oznaczają „szpony” straciło już na znaczeniu. Oczywiście metoda ta jak żadna inna umożliwia zrobienie sobie paznokci bardzo długich, to jednak ogromny wybór dostępnych długości i kształtów pozwala wykonać tą metodą niemal każdy rodzaj paznokci. Jako doświadczona stylistka mogę powiedzieć, że wielu ludzi nie jest dziś w stanie odróżnić od siebie tipsów od paznokci przedłużanych na szablonie. Wybór techniki zależy więc w dużej mierze od indywidualnych preferencji klientki.